Gündem

‘Anonymus’ Rusya’yı ifşa etmeye başladı

Mehmet Türker Akanlar – 26/0272022 – Hibya  Anonymous gurubu paylaşımlarıyla, Rus birliklerinin hareketlerinden tuttun Rus askerlerinin  itiraflarına kadar bağlatılar yayınlıyor. Bağlantılara gelen yorumlarda ise Rusya’da Twitter’ın yavaşlatıldığı ve paylaşımların mücadelede etkili olmadığını iletiyor.

Anonymous’un ifadesiyle, “Şu anda Rus hükümetine ve Putin’in cani savaş makinesine karşı tam gelişmiş bir siber savaş yürütüyor” Okurken belki tüyleriniz ürperiyor gerçek anlamda BM(UN) bile yapamadığı kendini geliştirmiş ve sınırları aşabilen bir gurup dahi( Zeki, Aydınlık insan klavyelerinden )müdahale ediyor. Neden çünkü olanlara vicdanları el vermiyor.

Anonymous özellikle hakkaniyetli tavırları ve prensipli tavırlarıyla ön plana çıkıyor. Hatta onları haber yapmamıza bile gerek yok.

Çünkü şuan yapılan bağış kampanyasını da doğru bulmuyorlar. Hatta belki haber yapmamızdan hoşlanmayacaklar. Ancak dünya değişiyor. 2022 yılında karşılaştığımız şu nokta aslında bir kırılmanın tam eşiğindeyiz. Eğer şuan bu kadar başı buyruk bir şekilde bir devlet işgal edilebiliyorsa tüm dünya milletleri tehlike altında demektir. Buna dünya sessiz kalırsa çok büyük bir reaksiyonun tepkimesi içinde olabiliriz.

Burada olay bireylerde ve zihinlerimizde bitiyor. Klasik bürokratların sonucunu izliyoruz. Avrupa Birliği harekete geçecek mi? NATO onaylayacak mı? Ya da BM(UN) kararlarını suçlu devlet bloke mi edecek? Çok aptalca değil mi.?

Metro da insanlar aç! Küvezlerde ki bebekler, doğumlar bile metro da. Peki, her şeyi geçin Ukrayna’dan sonra sıra kimde?

Biten kaynaklar, değişen iklim ve doğal afetler ne oldu da bir günde 19. yüzyılın gerisine döndük.
İnsanlığın başı daha büyük dertte iken bu kadar bencilce ve faşizan hareketlerle zaman kaybetmemize kimse izin vermemeli. Dahası bunun hesabı da sorulmalı.

İnsanlık dünyanın dışına çıkmadıkça dünya fanusun içinde çok daha acılar bedeller ödenecek ve daha gelecek planlarımız bireyler tarafından yok edilecek. Dünya eski dünya değil gelişmiş zihin kapasitelerimizi doğru kullanmak ve akıllıca hareket etmek zorundayız. Klasik bürokratlar, klasik medyalar ve rantlaşmış yönetimler.

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu