Gündem

Akşener: “Bu harami düzeni değiştireceğiz”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Senin çocuğun işsizken 5 maaş alan o danışman haram yiyor. Dolayısıyla o maaşı verenlere haram zıkkım olsun.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Mersin programı kapsamında Erdemli ve Akdeniz ilçeleri ardından üçüncü durağı Tarsus oldu.

İlçedeki esnafları ziyaret eden Akşener, girdiği bir dükkanda çalışanlara gün içinde kaç müşteri geldiğini sordu.

Sadece 1 kişinin alışveriş yaptığını öğrenen Akşener, “Yürümez ki bu iş. Vay be…” diyerek şaşkınlığını dile getirdi.

“VERİLEN SÖZLER UNUTULDU”

Esnaf ziyaretleri ardından “Başbakan Akşener” sloganları altında kendisini bekleyenlere hitap eden İYİ Parti lideri; atanamayan öğretmenler, EYT’liler ve çiftçiler için verilen sözlerin unutulduğu söyledi.

“TÜRKİYE İNSANLARIN DÖVÜŞTÜRÜLDÜĞÜ BİR DİLLE YÖNETİLİYOR”

Türkiye’nin uzun zamandır insanların dövüştürüldüğü siyasi bir dille yönetildiğini savunan Akşener, geçmişteki bir grup toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşılıklı sözlerinin kendisine sorulduğunu hatırlattı.

“HANİ SEÇMEN VELİNİMETTİ”

Akşener “İçimden geçen ‘elinin körünü diyorum’du ama diyemedim, ‘bana ne’ dedim. Ve o gün partiye geldim ve dedim ki; vatandaş kazık yiyor, siyasiler birbirleriyle başka konular üzerinden kavga ediyor. Hani seçmen velinimetti. Hani bu meydanlara ağalar gelip, ister bin kişi ister yüz kişi ister elli kişi gelip konuşmak mecburiyetindeydi. Hani her siyasetçi gerçek derdin, sizin dertlerinizin çözümüne dair konuşmak durumundaydı. Bunların hepsi kayboldu gitti.” şeklinde konuştu.

“BU HARAMİ DÜZENİ DEĞİŞTİRECEĞİZ”

‘Şapkamı koysam, ceketimi assam seçilirim meselesinden’ bu durumun yaşandığını savunan Akşener, “İşte sizle ben-biz el ele verip bu harami düzeni sandıkta demokrasi ile helal oylarınızla değiştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında 11 maaş alan danışmanların olduğunu belirten Akşener, alandakilerin yuhalaması üzerine “Yapmayın, biz öyle değiliz. Biz değiştireceğiz, biz bu harami düzeni değiştireceğiz” dedi.

“HARAM ZIKKIM OLSUN”

“Senin çocuğun işsizken 5 maaş alan o danışman haram yiyor.” diyen Akşener, “Dolayısıyla o maaşı verenlere haram zıkkım olsun. Mülakatta elenen senin çocuğun… Bakın bir şey değişecek, her şey değişecek. O sandığa gideceksiniz çiftçi olarak kendinizi düşüneceksiniz.” şeklinde konuştu.

Erdemli ziyareti sırasında bir kişinin kendisine “100 kilo limon satıyorum, 1 çuval gübre alıyorum. 10 kilo limon satıyorum, 1 kilo mazot alıyorum” dediğini hatırlatan Akşener, “Günahtır günahtır. Kendiniz bol bulamaç, insanlar ne bulacağını bilemeyen bir durumda” diyerek duruma tepki gösterdi.

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu