Gündem

Akbaş: “HGS gelirleri yandaşa bırakıldı!”

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) gelirlerinin PTTeM şirketine bırakılmasıyla ilgili eleştirilerde bulundu. Başkan Akbaş:” Milletten alınan paralar iktidar yancılarına gidiyor.” dedi.

“HALK HESABI SANDIKTA SORACAK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ülkeyi günbegün uçurumun kenarına sürüklediğini belirten Başkan Akbaş:” AKP’nin yaptığı bir usulsüzlük daha ortaya çıktı. Tüm HSG satış gelirlerinin yüzde 60’ı PTTeM şirketine hiçbir gerekçe gösterilmeden bırakıldığı gün yüzüne çıktı. Bunu neden, nasıl yapıldığı sorulunca da iktidar sadece susmakla yetindi. Konuyla ilgili hâlâ herhangi bir açıklama yapılmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan artık neyi, hangi yandaşına vereceğini iyice şaşırdı. Halka Türkiye’nin nimetlerinden birlikte istifade ettik diyenler, halkı aç bıraktı yancılarının ise sırtını sıvazladı. AKP iktidarı adaletsizliğin pik noktasına ulaştı. Fakat bu devran böyle gitmeyecek. Halk, sandıkta AKP’ye büyük bir ders verecek. Halka açıklama yapmamanın, halktan alıp, yandaşa vermenin hesabını elbet soracak.” şeklinde konuştu.
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu