Sponsorlu Bağlantılar

Adblue

Adblue

Egzoz emisyonu deyince akla gelen ilk araç Adblue aracıdır. Hava kirliliğini en az seviyelere çekmek için kullandığımız emisyon araçları arasında Adblue aracının yeri farklıdır. Adblue nedir sorusunun cevabı ise oldukça basittir. Adblue kimyasal ayırma işlemi ile çıkan gazı su buharı ve nitrojene dönüştürerek çevrenin korunmasını sağlar. Fiyat olarak çok ucuz olan Adblue NOx emisyonunu kimyasal olarak azaltmak için zehirli olmayan bir şu üre çözeltisidir. Çoğu kişinin kullandığı Adblue otomotiv endüstrisinde yerini almıştır. Çevre dostu olduğu kadar aracın da dostu olan Adblue araç ömrünü uzatır.

Adblue’nun Araca Katkısı

Adblue bir su üre çözeltisidir. Araca ve çevreye çok katkılı olan bu çözeltinin aracınızda bir depo tankı bulunur. Adblue öncelikle yakıt tasarrufu yapar. Çevreye zararlı gazlarının yayılmasının önüne geçen bu çözelti Euro 6 standartları nedeniyle de çok fazla önem kazanmıştır

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı