Gündem

65 yaş üstü sokakların tadını çıkardı

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı devam ederken korona virüsü ile ilgili atılan normalleşme adımları kapsamında, 65 yaş üst vatandaşların belirli gün ve saatlerde sokağa çıkabileceği açıklanmıştı. Bugün 14:00-20:00 arası sokağa çıkma izninden faydalanan 65 yaş üstü vatandaşlar temiz havanın tadını çıkardı.

65 yaş üstü vatandaşlar bugün tekrardan sokaklara çıktı. Temiz ve güneşli havanın tadını çıkartan 65 yaş üstü vatandaşlar sosyal mesafeye ve maske kullanımına oldukça dikkat ettiği gözlemlendi. Saat 14:00’de sokaklara çıkmaya başlayan 65 yaş üstü vatandaşlar, İzmit yürüyüş yolunda yürüyerek ve parklarda gezinerek vakit geçirdi.  Ayrıca işletme sahibi olan 65 yaş üstü vatandaşlar 1 Haziran’dan sonra maske, mesafe, temizlik şartına riayet şartıyla işinin başında bulunabilecektir. Dışarıya çıkarak rahat nefes alan 65 yaş ve üstü vatandaşlara Turkuaz dağıtım gazete dağıtımı için şehrin belli noktalarında gazete satarak vatandaşların gazeteye ulaşmasını kolaylaştırdı.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı